OZNANILA: Sveta trojica

sveta Trojica

Za čiščenje cerkve se zahvaljujem skupini iz Velikega Mengša severno od Prešernove in Kolodvorske. Prihodnjo soboto so na vrsti Mali Mengeš vzhodno od Liparjeve. Zahvaljujem se vsem, ki ste pripravljali župnijski dan in gospodinjam za pecivo.

Izšla je nova številka Družine. V njej piše, da gora sv. Mihaela v Franciji praznuje 1000 letnico. 40 let gibanja Pot. O duhovniškem oktetu Oremus.

V sredo ob 18.00 bo molitev pred Najsvetejšim.

V četrtek bo slovesni in zapovedani praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi. Sveti maši bosta ob 8.00 in 19.00. V petek bo ob 19.00 uri sveta maša tudi v Loki, ker je ta dan god zavetnikov tega svetišča, Primoža in Felicijana.

V soboto romanje za birmance odpade, ker mnogi ta dan nimajo časa.

V soboto ob 17.30 bo v župnijskem domu priprava staršev in botrov na krst otrok.

Prihodna nedelja bo 10. navadna med letom. Po prvi sveti maši bo telovska procesija. Na procesijo vabljeni vsi verniki, letošnji prvoobhajanci pa imajo to čast, da pred oltarčki posipajo poljsko cvetje.