OZNANILA: božič

Za čiščenje cerkve se zahvaljujem skupini iz Pristave in Malega Mengša zahodno od Liparjeve. Prihodnjo soboto so na vrsti Veliki Mengeš od Grobeljske do Kolodvorske.

Izšla je nova številka Družine – dvojna, božična. V njej je tudi koledar za prihodnje leto. Stane 5,40 €, na voljo so dodatni izvodi.

Izšel je nov Mihaelov list.

Izšla je nova številka Ognjišča. Veliko izvodov je na voljo tudi v prosti prodaji. Cena izvoda je 3,40 €. Gost meseca je grkokatoliški duhovnik iz Ukrajine.

V ponedeljek goduje sveti Štefan. Ta dan je tudi državni praznik. Sveti maši bosta ob 8.00 in 10.00.
Ob 15.00 bo v župnijski cerkvi koncert klasične glasbe na kromatični harmoniki v izvedbi domačinke Mance Dornik, ki študira na Finskem. Izvajala bo Bacha. Vabljeni.

V sredo in petek bo po sveti maši blagoslov otrok. Vabljeni k sveti maši predvsem predšolski in osnovnošolski otroci.

V sredo in v petek bo ob 17.00 molitev pred Najsvetejšim. V petek bo Medžugorska molitev.

V četrtek ob 15.00 bo pogreb zakonskega para Janeza in Slavke Tome iz Prelovškove ulice. Gospod, daj jima večni mir in pokoj.

V soboto bo drugi sveti večer. Takrat pokadimo in pokropimo stanovanje. Pri sveti maši se bomo z zahvalno pesmijo poslovili od starega leta.

V nedeljo je praznik Marije svete Božje Matere in svetovni dan miru ter začetek meseca verskega tiska.