Tedenska oznanila

OZNANILA: četrta adventna nedelja

foto: Anže Hribar

Za čiščenje cerkve se zahvaljujem skupini iz Topol. Prihodnjo soboto so na vrsti Pristava in Mali Mengeš, zahodno od Liparjeve.

Izšla je nova številka Družine. V njej piše o strahu pred naraščanjem prebivalstva, ki je neupravičen. Učitelj naj uporablja srce in razum. Župnija Budanje je rekorder med slovenskimi župnijami, ki so ji ljudje namenili 1% od dohodnine. Obrazec je tudi na spletni strani župnije Mengeš.

V tem tednu bo spoved za veroučence od 4. razreda dalje. V sredo od 17.00 do 18.30 bo na voljo tuj spovednik. V sredo ob 17.00 uri bo češčenje pred Najsvetejšim. V petek bo v Domžalah spovedovanje od 7.00 do 19.00 ure. Ob 19.00 uri pa spoved posebej za mlade.

V župniji je spovedovanje vsak dan pol ure pred sveto mašo, pa tudi po sveti maši, če bo potrebno.

Še posebej otroci vabljeni k božični devetdnevnici. Vsak večer ob 18.00 uri.

V soboto bo prvi sveti večer. Pokadimo in blagoslovimo jaslice ter molimo rožni venec. Božične svete maše bodo štiri: Ob polnoči ter ob 8.00, 10.00 in 18.00.

V zakristiji po sveti maši lahko kupite kadilo, oglje, in različne cerkvene koledarje.

1% dohodnine lahko namenite tudi župniji Mengeš preko spletnega portala e-davki ali s pomočjo obrazca (klikni).