OZNANILA: Četrta adventna nedelja

Leonardo da Vinci: Oznanjenje

Čiščenje cerkve pred božičem bo v sredo zjutraj. Na vrsti je skupina iz Pristave in Malega Mengša zahodno od Liparjeve.
Izšla je nova dvojna praznična božična številka Družine. Cena enega izvoda je zato 4,60 €. Poslali so 40 dodatnih izvodov.
Umrl je Mihael Selan. Pogreb bo v ponedeljek ob 12.00 uri.

Od torka bo v cerkvi na voljo Luč miru iz Betlehema. Na voljo je tudi blagoslovljena voda. Embalažo prinesite s seboj.

Ljubljanska nadškofija je v petek 18. 12. sprejela nekatere sklepe glede obhajanja svetih maš z ljudstvom (klikni).
V mengeški cerkvi so lahko glede na veliko površino cerkve pri sveti maši med delavnikom verniki iz največ 14 različnih gospodinjstev. Predlagam, da pridejo le tisti, ki so bili že do sedaj redni pri svetem obhajilu med tednom ter sorodniki, za katere se tisti dan daruje sveta maša iz enega gospodinjstva. V kolikor se bo pokazala potreba po številnejšem obisku svete maše, bova z gospodom Štefanom maševala ločeno. Eden ob 18.00, drugi ob 17.00.
Cerkev bo med sveto mašo zaprta, da ne bo kršeno število članov različnih gospodinjstev. Cerkev bomo zaklenili 2 minuti pred uro, ali že prej, če bo število različnih gospodinjstev doseženo.

Svete maše, kjer bodo lahko prisotni verniki v omejenem številu bodo od ponedeljka do srede ob 18.00 uri.
Pol ure pred sveto mašo bo priložnost za sveto spoved.

V ČETRTEK bo prvi sveti večer. Verniki pri sveti maši ne bodo smeli biti prisotni. Obhajilo bo možno prejeti ob 17.00 uri. Pol ure prej bo spovedovanje.
Na prvi sveti večer doma blagoslovite stanovanje in molite rožni venec. Sveto mašo si oglejte preko TV ali spleta.

Od petka do nedelje, od 25. do 27. decembra, svetih maš s prisotnostjo vernikov ne bo. Obhajilo bo možno prejeti od 8.30 do 9.30 ter od 11.00 do 11.30, torej po nedeljskem razporedu.