Šesta velikonočna nedelja

John Singleton Copley: Jezus se dviga v nebesa

Za čiščenje cerkve se zahvaljujem skupini s Pristave in iz Malega Mengša zahodno od Liparjeve. Prihodnjo soboto so na vrsti Veliki Mengeš od Grobeljske do Kolodvorske.
Pred nami so prošnji dnevi, letos brez procesije. V ponedeljek v Loki, v torek v Grobljah, v sredo v Mengšu. Vedno ob 7. uri.
V sredo ob 18. uri bo molitev pred Najsvetejšim v čast Usmiljenemu Jezusu. V sredo ob 20. uri bo v župnijski cerkvi sestanek za starše letošnjih prvoobhajancev.
V četrtek bo slovesni praznik Gospodovega vnebohoda. Sveti
maši bosta ob 8. in 19. uri. Prihodnja nedelja bo 7. velikonočna nedelja.
Čeprav se s ponedeljkom za nekatere razrede nadaljuje pouk v šoli, verouka letos v Mengšu ne bo več. Otroci bodo spričevala dobili, če bodo razmere dopuščale, ob koncu veroučnega leta. Glede slovesnosti birme bom sporočil, ko bo več znanega s strani nadškofije Ljubljana. Morda bo letos jeseni ali spomladi prihodnje leto.