OZNANILA: četrta velikonočna nedelja

Od ponedeljka 4. maja bodo zopet svete maše v župnijski cerkvi.

Bartolomé Esteban Murillo
Bartolomé Esteban Murillo: Mladi Jezus dobri pastir

Slovenski škofje so nam posredovali nova navodila, ki veljajo od 4. maja 2020 dalje do preklica (povezava):

• Udeležba pri mašah je dovoljena samo zdravim osebam, ki nimajo simptomov okužbe dihal.
  • Starejšim, kroničnim bolnikom in drugim zdravstveno ogroženim osebam priporočamo, da svete maše še naprej spremljajo po televiziji, radiu ali spletu.
  • V cerkvi mora vsak nositi svojo zaščitno masko ali šal.
  • Pri vhodu v cerkev si mora vsak razkužiti roke.
  • Verniki naj v cerkvi ohranjajo medsebojno varnostno razdaljo vsaj 1,5m. Te omejitve ne veljajo za družine ali osebe, ki živijo v skupnem gospodinjstvu.
  • Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko.
  • Spovedovanje v spovednicah ni dovoljeno.

Uradne ure so po dogovoru na gsm: 040-200-267 ali marko.kosir@rkc.si. Za svete maše oddajte v nabiralnik kuverto z mašnim namenom in darom. Ter pripišite vaš gsm, da vas pokličem.

V soboto so na vrsti za čiščenje in krašenje cerkve župljani iz Topol in z Dobena.