Dogodki pred nami

Praznovanje velikonočnega tridnevja v času epidemije

Slovenski škofje ordinariji so na 23. redni seji Stalnega sveta SŠK, ki je 24. marca 2020 potekala po videokonferenci, sprejeli naslednja  Navodila za obhajanje velikonočnih praznikov v času epidemije COVID-19

 

V Mengšu bo sveta maša brez prisotnosti občestva ob 18.00. Po sveti maši, ob 18.30, bo molitev za duhovne poklice. Molite doma v ta namen.

V petek bo ob 15.00 križev pot in ob 18.00 obredi velikega petka, oboje brez prisotnosti občestva.

V soboto ob 15.00 bo blagoslov jedil in ob 20.00 velikonočna vigilija, brez prisotnosti vernikov.

Na veliko noč ob 8.00 se bodo oglasili zvonovi, ki bodo vabili k velikonočnemu zajtrku po domovih. Ob 10.00 bo sveta maša.

 

Obrede in svete maše velikonočnega tridnevja iz mengeške cerkve boste lahko spremljali preko spleta. Podrobnejše informacije, kako boste dostopali do prenosa bogoslužja, bodo pravočasno objavljene na župnijski spletni strani.

 

 

Fotografija: Anže Hribar