Četrta postna nedelja

Izšla je nova številka Družine. V njej piše kako, je koronavirus povezal svet. Duhovne spodbude v času izrednih ukrepov. Papež peš romal za konec pandemije. Škofje spodbujajo k solidarnosti in odgovornemu ravnanju.

V tem času, ko se zahteva samoizolacija, v župnišču ni uradnih ur.
Dosegljiv sem po telefonu (040-200-367) ali po elektronski pošti (marko.kosir@rkc.si).

Umrla sta: Ivana Lukan r. Koželj s Prešernove ulice. Pogreb pokojne v soboto 21.3. ob 12.30 uri.
Žibert Stanislav iz Stare poti. Pogreb bo v ponedeljek 23.3. ob 12.00 uri.
Gospod, daj jima večni mir in pokoj. Večna luč naj jima sveti. Naj počivata v miru.

Ker velja uredba o prepovedi zbiranja ljudi na javnih mestih so odslej do preklica pogrebi le v družinskem krogu z malo udeleženci.
Bodimo povezani v molitvi, pa seveda preko sodobnih elektronskih omrežij.

Vabljeni k spremljanju svetih maš na Radiu Ognjišče vsak večer ob 19.00 uri , na TVS2 ob nedeljah ob 10.00 uri ali na programu Eksodus VSAK DAN. Pa tudi mnoge župnije po Sloveniji so objavile svoje maše preko FACEBOOKA ali svetovnega spleta.

Slovenske redovnice in redovniki so na voljo za duhovni pogovor po telefonu.

Otroci imajo šolski pouk na daljavo. tudi veroučno snov naj predelajo skupaj s starši, vsak teden eno lekcijo. Katehetski urad preko svetovnega spleta tudi pripravlja gradiva za verouk. Obiščite lahko tudi njihovo spletno stran.

Pogum vse ljudstvo v deželi. (primerjaj Agej 2,4)

Mašni nameni: