OZNANILA: druga adventna nedelja

Giovanni Battista Tiepolo: Brezmadežno spočetje device Marije

Za čiščenje cerkve se zahvaljujem skupini iz velikega Mengša severno od Prešernove do Kolodvorske. Za čiščenje župnijskega doma pa staršem 5. razreda verouka.

Prihodnjo soboto so na vrsti Mali Mengeš, vzhodno od Liparjeve.

Izšla je nova številka Družine. V njej piše o papežu Frančišku, ki navija tudi za slovenskega nogometaša. Izšla je revija Prijatelj in revija Praznična.

V torek ob 19.00 bo kateheza za starše bodočih prvoobhajancev.

V sredo ob 17.00 bo molitev pred Najsvetejšim. Ob 19.00 bo sestanek za starše otrok, ki obiskujejo 6. razred verouka.

V četrtek bo praznik Brezmadežne. Sveti maši bosta ob 8.00 in 18.00.

V soboto ob 10.00 bo prva spoved za bodoče prvoobhajance.

Prihodnja nedelja bo 3. adventna. Ob 10.00 bo družinska sveta maša. Sodelujejo starši in otroci iz 6. razreda.

Koledniški animatorji vabijo vse fante osnovnošolce ter srednješolce k sodelovanju v letošnji trikraljevski akciji. Koledovanje bo tako kot vedno potekalo v času božičnih praznikov v dopoldanskih in popoldanskih terminih, zaključilo pa se bo s sveto mašo v Loki pri Mengšu, 5. januarja. Za lažjo organizacijo so animatorji letos pripravili prijavnice, ki jih izpolnjene vrnite najkasneje do tretje adventne nedelje, 11. decembra 2022, v nabiralnik, ki bo v ta namen postavljen sredi cerkve. Torej fantje, lepo povabljeni, da skupaj z animatorji ponesete vest o Odrešeniku v mengeške domove.