Tedenska oznanila

OZNANILA: Druga nedelja po božiču

Foto: Anže Hribar

V soboto so za čiščenje cerkve na vrsti Veliki Mengeš severno od Prešernove in Kolodvorske.

Izšla je nova številka Družine. V njej piše o dogodkih v letu 2020.

Verouk bomo zopet nadaljevali na daljavo.

V sredo bo praznik gospodovega razglašenja – sveti trije kralji. Skavti bodo letos po domovih raznosili letake, kjer lahko po položnici darujete za slovenske misijonarje in njihove projekte za otroke.

Od ponedeljka 4. januarja bodo redne svete maše tudi ob nedeljah in praznikih v župnijski cerkvi. Ob delavnikih sta dve maši ob 17.00 in 18.00. Tako se lažje razvrstite. Tudi v soboto bosta dve nedeljski sveti maši ob 17.00 in 18.00. V nedeljo pa tri: ob 8.00, 10.00 in 18.00.
Tisti, ki pridete v soboto k sveti maši, dajte prostor tistim, ki pridejo v nedeljo. Glede na velikost cerkve, je lahko pri maši največ 14 oseb oziroma družin iz istega gospodinjstva. V cerkvi je potrebno obvezno uporabljati zaščitno masko in vzdrževati varnostno razdaljo vsaj 1,5 m.
Če bo potrebno, bomo dodali še kakšno nedeljsko mašo. Pomembno je, da pri eni maši ni preveliko število ljudi glede na pravila. Sem v čudni situaciji, ko ne smem vabiti ljudi v cerkev.