Dogodki pred nami

Praznovanje praznika vseh svetih

Rolin Master: Jezus in Marija z vsemi svetimi

Možnost popolnega odpustka je letos zaradi izrednih razmer razširjena na ves mesec november. Popolni odpustek za pokojne lahko prejmemo, če obiščemo pokopališče, zmolimo oče naš, vero in imamo namen, da bomo zakramentalno spoved, mašo in obhajilo prejeli ob prvi priložnosti. Ljubezen kristjanov do pokojnih se še posebej pokaže, ko darujemo za maše za pokojne in zanje molimo.

  1. novembra ob 18.00 uri smo povabljeni, da doma po družinah molimo rožni venec ali pa vse 4 dele. Ta dan bo sveto obhajilo možno prejeti ob 9.00, 11.15 in ob 15.00 uri.
  2. novembra bo prejem svetega obhajila ob 9.00 in ob 17.00.

Priporočila Slovenske škofovske konference za obhajanje praznika vseh svetih (1. november) in spomina vseh vernih rajnih (2. november) v času epidemije bolezni COVID-19. (klikni)

Nauk cerkve o odpustkih. (Klikni)