Nedelja svete Trojice

Sveta trojica

Za čiščenje in krašenje cerkve se zahvaljujem skupini iz Malega Mengša vzhodno od Liparjeve. Prihodnjo nedeljo so na vrsti starši prvoobhajancev.
V sredo ob 18.00 bo v cerkvi molitev pred Najsvetejšim za letošnje prvoobhajance in njihove starše.
V četrtek bo slovesni in zapovedani praznik svetega Rešnjega Telesa in krvi. Sveti maši bosta ob 8.00 in 19.00. Po večerni maši bo v cerkvi Telovska procesija. V petek od 15.00 bo 18.00 bo sveta spoved za prvoobhajance in njihove starše v župnijskem domu.
Prihodnja nedelja bo 11. navadna med letom.

Slovenski škofje so v ponedeljek 1. 6. izdali nova navodila v
zvezi s COVID -19
. v celoti so objavljena na spletni strani
župnije.
Glavni poudarki: zaščitne maske niso več potrebne, če ohranjamo medsebojno razdaljo vsaj 1,5m. Spovedovanje je dovoljeno v spovednici, vendar si je potrebno nadeti zaščitno masko in razkužiti roke.
Dovoljenje so svete birme. Sveta birma v Mengšu bo v nedeljo 25. oktobra ob 8.00 uri.
V cerkvah in kapelah so dovoljenje molitve, vendar mora biti razmik 1,5m med posameznimi osebami, ki niso iz istega gospodinjstva. Dovoljeni so obiski bolnikov po domovih. Dovoljen je verouk. Vendar ga v naši župniji sedaj do septembra ne bo.
Zopet so uradne ure v župnišču. Vsak večer po sveti maši.