OZNANILA: Cvetna nedelja

Izšla je nova št. Družine. V njej je razpored liturgičnih dogodkov od velikega četrtka do velike noči.

V četrtek se začno obredi velikega tedna. Z gospodom Štefanom bova ob 18.00 maševala v župnijski cerkvi. Po sveti maši, ob 18.30, bo molitev za duhovne poklice. Molite doma v ta namen.

V petek je strogi post. Ne jemo mesa in se le enkrat v dnevu do sitega najemo. Ob 15.00 bo križev pot. Ob 18.00 obredi velikega petka.

V soboto ob 15.00 bo blagoslov jedil. Ob 20.00 bo velikonočna vigilija.

Na veliko noč ob 8.00 se bodo oglasili zvonovi. Vabljeni k velikonočnemu zajtrku po domovih. Ob 10.00 bo sveta maša. Vse maše bodo zasebne brez prisotnosti vernikov.

Ostanimo zdravi. Tisti, ki imamo sedaj več časa, ga vsaj nekaj izkoristimo za več molitve. Po družinah poživite družinsko molitev. V duhu hvaležnosti molimo za vse, ki skrbijo za nas: za zdravnike in zdravstveno osebje, trgovke, civilno zaščito, politike, sodelavce karitas in rdečega križa …

Mašni nameni:

Fotografija: Anže Hribar