PastoralaSrečanja

Slomškovo bralno priznanje

Prvo srečanje za družine, otroke in odrasle je bilo v petek, 10. decembra 2021 v Župnijskem domu.  Za otroke je bila organizirana delavnica in varstvo, istočasno pa je v sosednjem prostoru potekalo uvodno srečanje za odrasle. Če ste prvo srečanje zamudili, pa ni še nič izgubljenega!

Naslednji srečanji za otroke in odrasle bosta 4. marca in 1. aprila ob 16.30 v Župnijskem domu. Nato pa bo 27. maja še eno srečanje za odrasle bralce. Na januarskem srečanju za odrasle se bomo pogovarjali o knjigi Marka Rijavca – Camino, pot, ki začne na koncu. 

Sklepna prireditev za otroke bo v soboto 7. maja 2022 na Ponikvi, za odrasle pa v soboto 24. septembra prav tako na Ponikvi.

Namen SBP je spodbujanje branja kakovostnih knjig z duhovno (krščansko ali splošno etično) tematiko. Seznam knjig za otroke in odrasle najdete na spodnjih povezavah, lahko pa pošljete tudi e-pošto na sbp.menges@gmail.com.

Večino knjig si lahko sposodite v mengeški knjižnici, kjer so knjige že pripravljene na posebnih policah.

Knjige za otroke so razdeljene v štiri starostne skupine, seznam je dostopen na zloženki. (klikni)

Seznam priporočenih knjig za odrasle si lahko ogledate na tej povezavi. (klikni)

Družine, otroci in odrasli, prisrčno vabljeni k branju in veselimo se tudi naših skupnih srečanj!